Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych w MercuryWeb?

Koszt pozycjonowania strony www zależy od wielu czynników, między innymi od popularności danego słowa kluczowego oraz stopnia optymalizacji witryny internetowej. Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie dlatego nie możemy Państwu podać jednoznacznej ceny. Zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą SEO, który po ustaleniu z Państwem szczegółów i zbadaniu strony internetowej poda szacunkowy koszt jej pozycjonowania.

Na jaki okres zawieramy umowę z MercuryWeb?

Czas trwania umowy podyktowany jest jej formą. Jeśli zdecydujecie się Państwo na opcję płatności za efekt, okres trwania umowy wynosi 12 miesięcy. Gdy zaś wybierzecie ryczałt, umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

W jaki sposób raportowane są działania z pozycjonowania stron?

Podczas procesu pozycjonowania strony firmowej udostępniamy Państwu raport pozycji online, z którego można skorzystać w dowolnym momencie. W ten sposób uzyskują Państwo stały dostęp do historii pozycji Waszej strony w wyszukiwarce Google.

Czy można rozliczać się z efekt?

Nasza firma proponuje dwa systemu płatności: za efekt oraz ryczałt. Rozliczanie za efekt dotyczy określonych pozycji w wyszukiwarce internetowej Google. Wówczas okres trwania umowy wynosi 12 miesięcy. Jeśli zaś będą Państwo chcieli przejść z płatności za efekt na umową ryczałtową, można to zrobić w dowolnym czasie.

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy w MercuryWeb?

Okres wypowiedzenia umowy wynosi miesiąc. W przypadku umowy płatność za efekt wypowiedzenia można dokonać po 12 miesiącach. Natomiast przy umowie ryczałtowej nie ma narzuconego terminu, po którym klient będzie mógł wypowiedzieć umowę pozycjonowanie stron.

Kiedy można spodziewać się efektów pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem długotrwałym i bardzo rozbudowanym. To jak szybko dana strona firmowa znajdzie się na wysokich pozycjach wyszukiwarki Google zależy od jej funkcjonalności, czy w istocie jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników internetu. Jeśli wymaga pełnego zoptymalizowania wówczas na pierwsze efekt trzeba będzie poczekać nieco dłużej, przy czym ciężko sprecyzować ramy czasowe, kiedy to nastąpi. Systematyczna praca na witryną internetową i rozbudowanie bazy linków zewnętrznych przyspieszy proces jej awansu i zwiększy ruch na stronie www.

Jakich klientów obsługuje MercuryWeb?

Firma MercuryWeb oferuje pozycjonowanie usług bez ograniczeń. Co więcej, obsługujemy również klientów za granicą, witryny w języku innym niż polski. Współpracujemy z właścicielami sklepów, usługodawcami, przedsiębiorstwami użyteczności publicznej oraz osobami prywatnymi, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Czy firma MercuryWeb oferuje darmowy audyt?

Tak. Po uprzednim skontaktowaniu się (telefonicznie lub za pośrednictwem maila) ze specjalistą SEO/SEM zbadamy Państwa stronę internetową i zaproponujemy korzystne zmiany, które wpłyną na efektywność jej pozycjonowania. Podamy także wstępny kosztorys oraz plan przyszłego działania.

Czy można pozycjonować stronę bez wprowadzania na niej zmian w wyglądzie?

Podstawowym etapem pozycjonowania stron internetowych jest optymalizacja jej struktury, nadanie treści oraz oprawie graficznej cech, które zostaną pozytywnie odebrane przez roboty wyszukiwarki Google. Proces ten nie musi się wiązać z wprowadzeniem zmian w wyglądzie samej strony. Jeśli jednak jej obraz nie wpływa korzystnie na funkcjonalność, musicie się Państwo zastanowić nad możliwością jej przebudowy. Trzeba sobie zatem odpowiedzieć na pytanie, czy liczy się dla nas zysk wynikający ze wzmożonego ruchu na stronie www czy bardziej odpowiada nam jej obecny wygląd, który nie predysponuje witryny do awansu w wynikach wyszukiwań.