Ważne kryteria przy wyborze firmy do pozycjonowania

Jeśli  chcesz mieć pewność, że agencja SEO proces pozycjonowania przeprowadzi w sposób profesjonalny, przed podjęciem decyzji musisz dokonać szczegółowej analizy. Nierozsądny wybór może spowodować, że witryna nie osiągnie zadowalających pozycji w wynikach wyszukiwania bądź efekt Kryteria wyboru będzie krótkotrwały. Oto kilka wskazówek, którymi warto kierować się, wybierając firmę do pozycjonowania.

Doświadczenie

Firma, która działa w branży od dłuższego czasu oraz zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników z bagażem doświadczeń, jest w stanie zagwarantować Ci profesjonalne pozycjonowanie. Z pewnością na koncie będzie posiadała współpracę z wieloma firmami, których witryny znalazły się na wysokich (albo i nie – wtedy takich firm unikaj) pozycjach w Google.

Referencje

Chcąc mieć pewność, że wybierasz rzetelną firmę, sprawdź jej referencje. Opinie klientów o wykonanych usługach to dowód efektów jej pracy. Jeśli agencja SEO posiada wiele rekomendacji, na pewno można jej zaufać.

Metody działania

Warto również zapytać o metody działania. Chodzi bowiem o sprawdzenie, czy firma działa zgodnie z zasadami tzw. „white seo”, czy może stosuje nieetyczne praktyki w zakresie pozycjonowania.

Nie chodzi o to, by agencja zdradzała Ci szczegóły swojej pracy, ale wspomniała o stosowanych metodach. Jeśli nie będzie chciała ujawnić takich informacji, zawsze możesz skreślić ją z listy potencjalnych firm. Z podobną ofertą czeka bowiem na Ciebie mnóstwo innych agencji – na pewno mniej tajemniczych.

A cena?

Choć koszty pozycjonowania są istotne, nie powinien być to czynnik decydujący. Najczęściej jest bowiem tak, że podejrzanie niskie ceny to kiepska jakość i niska skuteczność pozycjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>