Firma Google

Firmy Google nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Nawet te osoby, które z Internetu korzystają bardzo rzadko doskonale wiedzą, że jest to jedna z najbardziej znanych firm działających w branży internetowej.

Wszystko zaczęło się od wyszukiwarki…

Cała historia firmy Google zaczyna się od wyszukiwarki. W pierwotnej swojej wersji powstała w 1996 roku, a była efektem studenckiego projektu Larry Page’a oraz Sergey Brina. Początkowo istniała pod nazwą BackRub, a jej założeniem było określenie ważności witryn na podstawie linków.

Idea nowej wyszukiwarki zrodziła się z chęci stworzenia takiej wyszukiwarki, która byłaby oparta przede wszystkim o linki, nie zaś wykorzystująca metody wyświetlania wyników w zależności od częstotliwości wyszukiwania konkretnej frazy.

… i tak zrodził się pomysł na firmę Google

Google – jako firma – zaczęła istnieć od 1998 roku. Z czasem zainteresowanie wyszukiwarką oraz możliwością umieszczania tekstowych reklam stało się coraz większe. To zaś zmusiło do przeniesienia pierwotnej siedziby firmy z Menlo Park (Kalifornia) do Palo Alto, a potem do Mountain View (Kalifornia).

Flagowe produkty Google

Google słynie nie tylko z najpopularniejszej aktualnie wyszukiwarki (wierząc danym statystycznym, korzysta z niej nawet 80% internautów). Firma oferuje również serwisy reklamowe Google AdWords oraz Google AdSense, stanowiące główne źródło utrzymania. Posiada również własną przeglądarkę internetową (Google Chrome) oraz pocztę Gmail, a także program do przeglądania i obróbki zdjęć – Picasa. Aktualnie firma zaangażowana jest w rozwój platformy Android – system operacyjny dedykowany urządzeniom mobilnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>