Co to seo-copywriting?

Pusta strona internetowa nie jest atrakcyjna ani dla odwiedzających ją użytkowników, ani dla wyszukiwarki. Żeby cieszyła się zainteresowaniem, należy wypełnić ją treścią. Samo słowo pisanie nie zawsze jednak wystarczy, by dotarłoSeo copywriting do szerokiego grona czytelników. Istotne znaczenie ma wysoka pozycja w wyszukiwarce. I tutaj z pomocą przychodzi seo-copywriting.

Seo-coprywriting nie tylko na potrzeby pozycjonowania

Termin seo-copywritingu może kojarzyć się przede wszystkim z pisaniem tekstów (tzw. precli, tekstów zapleczowych, itd.) na potrzeby pozycjowania. Okazuje się, że zasady dotyczące promowania w wyszukiwarkach samych witryn internetowych można wykorzystać również w przypadku artykułów zamieszczanych na stronach. O czym zatem należy pamiętać?

  • Treść unikalna

Podstawą seo-copywritingu jest unikalność tworzonych artykułów. Nie można pozwolić sobie na kopiowanie istniejących już w Internecie tekstów. Po pierwsze z uwagi na naruszanie praw autorskich. Po drugie – ze względu na duplicate content, który nie jest respektowany przez Google. Zduplikowana treść staje się niewidoczna w wyszukiwarce na określone słowa kluczowe. Nie ma więc szans na dotarcie do osób korzystających z Internetu.

  • Optymalna ilość słów kluczowych

Istotą seo-copywritingu jest umieszczanie w treści określonych słów kluczowych, na podstawie których artykuł będzie wyświetlał się w wynikach wyszukiwania Google. W tym przypadku zasada „im więcej, tym lepiej” zupełnie się nie sprawdza.

Zbyt duże zagęszczenie fraz odpowiada za zmniejszenie czytelności artykułu, co skutkuje najczęściej pogorszeniem jego jakości. Przesyt w słowach kluczowych traktowany jest jednocześnie przez Google za nieetyczną praktykę.

  • Artykuł dobry od strony technicznej

W seo-copywritingu liczy się nie tylko sama treść, ale również artykuł od strony technicznej. Chodzi tutaj przede wszystkim o konstrukcję tytułu (ze słowami kluczowymi), obecność śródtytułów, adres URL tekstu, pogrubienia najważniejszych fragmentów tekstu (w tym fraz). Mile widziana jest również grafika w tekście – zgodna z tematyką artykułu.

Dlaczego seo-copywritig ma znaczenie?

Zamieszczając na swojej stronie artykuły, warto korzystać z zasad seo-copywritingu. A to dlatego, że odpowiednio przygotowany tekst na witrynie www:

– wpływa na zwiększenie wiarygodności firmy,
– przyciąga potencjalnych klientów,
– wpływa korzystnie na pozycjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>