Bezpłatny audyt SEO Twojej strony internetowej

Audyt SEO online – kompleksowa analiza strony www umożliwiająca ocenę jej widoczności w wyszukiwarce internetowej Google

Każda strona internetowa, którą w przyszłości będziemy pozycjonować winna zostać poddana weryfikacji pod kątem jej zalecanych przez wyszukiwarkę Google parametrów. Nawet profesjonalnie wykonane witryny www posiadają błędy mogące rzutować na ich miejsce w wynikach wyszukiwań. Dlatego nasi pracownicy wykonują złożoną analizę SEO, która będzie kluczowym elementem planowania strategii jej pozycjonowania. Audyt SEO stanowi doskonałe źródło informacji na temat jakości i poprawności danej strony www.

Na czym polega audyt SEO w MercuryWeb?
Audyt SEO jest pierwszym krokiem, jaki należy postawić przed rozpoczęciem właściwego procesu pozycjonowania strony internetowej. Wytyczne Google są ściśle określone i im wcześniej witryna zostanie do nich dostosowana tym pewniejszy jej awans w wynikach wyszukiwań. Jest to zatem niezbędna procedura wskazująca na to, jakie środki przedsięwziąć by nastąpił wzrost widoczności strony www. MercuryWeb dokonuje oceny technicznej danej witryny internetowej, bada jej dostępność oraz analizuje jakość i moc prowadzących do niej linków zewnętrznych.

Podczas weryfikacji dostępności i samej struktury strony klienta oceniane są między innymi:

 • kod strony
 • poprawność użytych nagłówków
 • dopasowanie słów kluczowych
 • jakość i unikalność udostępnionej treści
 • optymalizacja użytej na stronie grafiki
 • linkowanie wewnętrznego prowadzącego do poszczególnych podstron
 • prawidłowość i długość i adres URL
 • dostępność meta danych
 • prędkość ładowania witryny
Audyt SEO stanowi ważny element analizy nowo powstałej strony internetowej, która nie jest jeszcze wypromowana w wyszukiwarce www. Szybsze wdrożenie zmian polegających na korekcie błędów technicznych i stworzeniu przyjaznej na użytkowników strony zwiększają szansę na jej awans.

Dostępność strony www dla urządzeń mobilnych

Dzisiaj możemy śmiało posłużyć się tezą, że większość usług internetowych wyszukuje się za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Przemawia za tym sposobność skorzystania z wyszukiwarki internetowej w dowolnym momencie z niemal każdego miejsca. Dlatego tak istotnym elementem pozycjonowania i optymalizacji stron www jest prawidłowe ich wyświetlanie na urządzeniach mobilnych. Niestety brak tej funkcji ogranicza liczbę potencjalnych klientów, gdyż usługi adresowane są jedynie do użytkowników stacjonarnych lub przenośnych komputerów. Audyt SEO w MercuryWeb obejmuje także analizę dostępności witryny internetowej dla urządzeń mobilnych (telefon komórkowy, tablet), z których obecnie korzystają niemal wszyscy usługobiorcy.

Na audyt SEO składają się wszystkie te czynniki, które wpływają na pozycję danej strony internetowej w wyszukiwarce Google. Tego rodzaju ocena powinna być wykonana przez specjalistów. Bowiem sam wykres wskazujący na ewentualną liczbę błędów nie będzie jednoznaczną odpowiedzią na pytanie jak poprawić widoczność witryny www. Wnikliwa analiza raportu będzie punktem zwrotnym do rozpoczęcia pozycjonowania strony internetowej.

Jakie są najczęstsze błędy na stronie internetowej nie pozwalające jej awansować w wynikach wyszukiwań Google?

 • zbyt długi adres strony, nieprzyjazny dla użytkowników
 • nieprawidłowo zastosowane nagłówki, brak tytułu i opisu
 • niewielka liczba słów kluczowych
 • zbyt mała liczba lub brak unikalności treści na stronie
 • niezoptymalizowane zdjęcia i grafika wpływające na prędkość ładowania witryny w internecie
 • niewygodna nawigacja w obrębie strony
 • słaby profil linków, wynikający z nagromadzenia nienaturalnych linków prowadzących do rzeczonej strony
MercuryWeb proponuje bezpłatny audyt SEO przeprowadzany wielokrotnie podczas procesu pozycjonowanie strony internetowej. Raport z oceny będzie zawsze dostępny, tak by mogli Państwo po niego sięgnąć w dowolnym momencie. Dzięki nam możecie Państwo na bieżąco śledzić proces optymalizacji swojej witryny www.